Aktuality

Brno už zná nejrychlejší štafety

30. 4. 2018

I Brno – město a Brno – venkov zná své nejrychlejší štafetové týmy. Štafetový pohár 2018 zavítal do Židlochovic a na stadion AC Moravská Slavia Brno. O nejlepších školách nás informoval Lukáš Přichystal a Jan Dvořák.

V pátek 20. 4. 2018 se uskutečnilo okresní kolo Štafetového poháru v okrese Brno – venkov ve sportovním areálu ZŠ Židlochovice. Klání se zúčastnilo osm družstev. Informace ze závodu nám poslal Mgr. Lukáš Přichystal. Celá akce probíhala v příjemné atmosféře, za krásného slunečného počasí. Po pečlivých rozcvičkách a společném běhu mohl začít samotný závod.

Nejprve se běželo na 8 x100 m (1. - 3. třída), další kategorie byla na 8 x100 m (4. - 5.třída). Následovala smíšená štafeta A, B na 8 x 200 m. Nechyběly ani doplňkové disciplíny, jako je hod medicinbalem a skok daleký. Nejrychlejší a vítěznou školou byla domácí ZŠ ŽIDLOCHOVICE. Druhé místo si vybojovala ZŠ VRANOVICE a na bronzové příčce se umístila ZŠ MORAVANY.

„Všechna družstva podala moc pěkné výkony a bojovala s velkým sportovním nasazením. Všem děkujeme za účast,“ vzkazuje Lukáš Přichystal.

Podívejte se na nádherné fotografie ze závodu.

V Brně nuda nebyla

Dne 26. 4. 2018 ve čtvrtek se na stadionu AC Moravská Slavia Brno, spolek v ul. Vojtova v Brně uskutečnilo okresní kolo školního štafetového poháru pro okres Brno - město za účasti devíti týmů:ZŠ náměstí Míru, ZŠ Tuháčkova, ZŠ Svážná, ZŠ Jana Broskvy, ZŠ Hudcova A,ZŠ Kamínky, ZŠ Masarova, ZŠ Kotlářská a ZŠ Hudcova B.

O první místo svedly velmi napínavý souboj štafety ZŠ Masarova a ZŠ Kamínky. Nakonec si vítězný pohár a postup do krajského kola soutěže z "Morendy" odnesl tým ZŠ Masarova za výsledný čas 09:20,58. Stříbrná ZŠ Kamínky zaostala za vítězem o pouhou "vteřinku" (09:21,83).

I o bronzovou medaili byl velmi napínavý souboj, ze kterého vyšla nejúspěšněji ZŠ Hudcova, tým A (09:33,05). Za ní se na čtvrtém a pátém místě srovnaly ZŠ Svážná (09:33,13) A ZŠ Hudcova, tým B (09:33,55).

Pořadatelský tým pro žáky prvního stupně zúčastněných škol připravil doprovodné soutěže ve skoku z místa (pro ty mladší), skoku dalekém a hodu 1 kg medicinbalem, kterých se s nadšením zúčastnila převážná většina dětí.

„Byť v den závodu stadion opustilo letní počasí, které panovalo v předchozích dnech, a z mraků nad závodní plochou občas ukápla nějaká ta dešťová kapka, všichni závodníci bojovali na závodním kolbišti jako lvi a lvice a diváci byli svědky napínavých soubojů až do úplného konce závodu,“za pořadatele, AC Moravská Slavia Brno, spolek, informoval Jan Dvořák.

Fotogalerie ze závodu.

Všem děkujeme a přejeme úspěchy na krajském finále. Bude ho hostit TJ Lokomotiva Břeclav 14. května.