Aktuality

Okresní kola Štafetového poháru vrcholí

29. 4. 2019

6. ročník Štafetového poháru, který je určen pro žáky prvních stupňů základních škol, je již v plném proudu. Některé okresy již mají svá kola za sebou, v jiných se ještě zápolí o postup do další fáze této soutěže. 

Do šestého ročníku Štafetového poháru se přihlásil rekordní počet škol. V sezóně 2019 by mělo do bojů zasáhnout celkem 607 základních škol z celé České republiky, což je o dvacet více než v minulém roce. Vše by pak mělo vyvrcholit v celorepublikovém finále, které proběhne 29. května ve Vlašimi, a to i pod dohledem patronů Štafetového poháru, kterými jsou naši úspěšní členové reprezentační štafety na 4x400 metrů Jan Tesař, Vít Müller, Patrik Šorm a Michal Desenský.

V rámci okresních kol byla nejbohatší účast v okrese Tábor a Uherské Hradiště, kde soutěžilo o postup do krajského finále po patnácti týmech.

Zatímco v některých okresech se ještě soutěží, například ve Zlínském nebo Karlovarském kraji je již dobojováno. Zatím nejrychlejšího součtu časů (8:37) dosáhla ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště, která obhajuje celkové prvenství z loňského celorepublikového finále. Jen o dvě vteřiny pomalejší (8:39) byly štafety ze ZŠ Štefcová v Hradci Králové.