Aktuality

Republikové finále se blíží

13. 5. 2024

Trutnov se chystá na republikové finále 2024

Republikové finále se blíží

Finále Štafeťáku hostí Trutnov

Štafetový pohár letos vstoupil do své druhé dekády a už ve čtvrtek 23. května budeme znát vítěze jeho jedenáctého ročníku, o kterém se bude rozhodovat na republikovém finále v Trutnově.

Štafetový pohár stále narůstá na popularitě. Každoročně se ho zúčastňují stovky základních škol. V letošním roce se okresních kol zúčastnilo 611 základních škol. Již v dubnu proběhla okresní kola, ze kterých se postupovalo do krajských finále. Ta se uskutečnila v první polovině května. Z nich vykrystalizovalo patnáct finalistů, kteří si to ve čtvrtek 23. května rozdají v Trutnově o ceněnou trofej.

Loňští vítězové z Brandýsa nad Labem sice tentokrát budou chybět, ale další medailisté z minulého ročníku postoupili do finále i letos. Stříbro budou obhajovat žáci ze ZŠ Zborovská v Táboře a na rok starý bronz se pokusí navázat běžci a běžkyně ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti, kteří patří dlouhodobě k nejúspěšnějším účastníkům Štafetového poháru, o čemž svědčí i prvenství z roku 2022.

V Trutnově bude mladé atlety a atletky podporovat náš úspěšný reprezentant a stabilní opora českých čtvrtkařských štafet Vít Müller, jenž s našimi štafetami slavil například stříbro na halovém mistrovství Evropy v Toruni 2021 nebo zlato na Evropských hrách v Chorzówě. Před týdnem nechyběl ani na bahamských World Relays.

Štafetový pohár je soutěž určená pro žáky prvního stupně základních škol. Závodí se ve dvou kategoriích. V té mladší jsou žáci 1. – 3. třídy. Ta starší zahrnuje žáky 4. a 5. tříd. Za každé družstvo může závodit maximálně 16 běžců, po čtyřech chlapcích a dívkách v každé kategorii. Závodí se ve třech štafetách (8x100 metrů 1. – 3. třída, 8x100 metrů 4. – 5. třída, 8x200 metrů). 


Postupující školy

Kraj Škola
Královéhradecký ZŠ Rudolfa Frimla 816, Trutnov
Olomoucký Masarykovo ZŠ a MŠ, Velká Bystřice
Zlínský ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště
Vysočina ZŠ Benešova 585, Třebíč
Jihočeský ZŠ Zborovská 2696, Tábor
Liberecký ZŠ Komenského, Jilemnice
Hl. m. Praha ZŠ Campanus, Jirovcovo náměstí 1782, Praha
Pardubický ZŠ Cerekvice nad Loučnou
Plzeňský 25. ZŠ, Chválenická 17, Plzeň
Jihomoravský ZŠ a MŠ Blansko, Dvorská 26
Středočeský - západ ZŠ Rabasova, Slaný
Středočeský - východ ZŠ 5. května, Dobřichovice
Moravskoslezský ZŠ Otická 18, Opava
Ústecký ZŠ Krátká 676, Klášterec nad Ohří
Karlovarský ZŠ Masarykova 1289, Ostrov

Na divokou kartu bude v republikovém finále startovat ZŠ a MŠ Mladé Buky.