Aktuality

Sluníčko přivítalo nejlepší školy v Břeclavi a krajský titul zůstal doma

15. 5. 2018

Jihomoravský kraj má za sebou pondělní (14.5) krajské finále Štafetového poháru. Závod proběhl na stadionu Lokomotivy Břeclav za účasti 10 družstev a vítězství si vyběhala loni druhá nejlepší škola vůbec Základní škola, Slovácká 40, Břeclav. Závodníci i učitelé si závodění pochvalovali.

„Soutěž byla velmi dramatická až do konce. Kromě vítězné ZŠ Břeclav Slovácká, bylo před dvoustovkami 5 škol v jedné sekundě. Nakonec se dostalo 5 škol pod 9 minut,“ popsal organizátor Zbyněk Chlumecký. Žáci z vítězné Zˇ3 Slovácká v Břeclavi vyběhali výsledný čas 08:33,22.

Stříbro putovalo do ZŠ Veselí nad Moravou, Hutník 1456, díky výkonu 08:52,42, a bronzové medaile pak vyhrála Základní škola a Mateřská škola, Dvorská 1415, Blansko s časem 08:55,71.

Mladý běžec Alexander Dvoriak měl v hledišti jako podporu svojí maminku. Ta se na republikové finále sice nechystá, ale krajské finále ji bavilo. „Bylo to tady pěkné a jsem ráda, že se děckám povedlo zvítězit.

Běželo se mi dnes dobře a s časem jsem spokojená,“ řekla závodnice Marika Figrová, která se už také těší na republikové finále.

Každá štafeta chtěla vyhrát a nejvíce fandili děti ze ZŠ Dolní Dubňany. Každý se připravoval podle časových možností.

Neměli jsme moc času na přípravu, díky těm svátkům, takže jsem s našim výkonem velmi spokojená. Užili jsme si to všichni, ale hlavně děcka, které to strašně prožívají. Myslím si, že od začátku šli po tom, že by chtěli vyhrát. Vyhráli už okresní kolo a loni jsme byli v Čáslavi druzí. Speciálně trénovat nebudeme před republikou. Občas se sejdeme a cvičíme předávky,“ popsala paní učitelka Lenka Žilinková z vítězné břeclavské školy.

Také školy, které nedosáhly na medailový stupínek, si závody pochvalovaly. Vedoucí výpravy Lukáš Lípa ze ZŠ Červené domky v Hodoníně skončil se svojí štafetou na bramborovém čtvrtém místě. „Jako každý rok, organizace výborná. Trošku mně mrzí, že se nezúčastnilo všech 16 škol, ale jen deset. Bylo by to ještě nabitější a zajímavější.“

ZŠ Slovácká z Břeclavi bude v Kolíně chtít opět atakovat medailový stupínek.