Aktuality

ŠTAFETOVÝ POHÁR ROZEVŘE OPONU OKRESNÍMI KOLY

6. 4. 2015

V první polovině dubna jsou na programu první okresní kola 2. ročníku Štafetového poháru. Školní týmy se mohou přihlašovat až do poslední chvíle, a tak využijte této možnosti a přihlaste svému pořadateli na webu stafetovypohar.cz.

Většina okresních pořadatelů již dodala propozice pro tuhle část soutěže. Propozice jsou ke stažení ve startovní listině na webu Štafetového poháru ve formě sponky, hned vedle upřesňující polohy pro příslušné místo.

Martin Olšan z oddělení soutěží upřesňuje současné počty přihlášených: „Oproti prvnímu ročníku máme několik týdnů před začátkem okresních kol téměř trojnásobný nárůst účastníků. Momentálně se počty přihlášených pohybují okolo čísla 450. Očekáváme, že se do okresních kol zapojí i další školy, které přihlášky nechávají na poslední chvíli. Velký zájem o soutěž se objevil v Ústeckém kraji, kde je výborně rozjetý svazový projekt Atletiky pro děti do škol a soutěže s dětmi prvního stupně jsou tam velice oblíbené. “

Martin Olšan také dodává, že některé okresy neprojevily o soutěž zájem a bohužel se musela některá kola bez náhrady zrušit. Školy, které by měly zájem se přesto přihlásit, mohou využít kteréhokoliv pořadatele a přihlásit se do jiného okresu.

Závěrem jen dodejme pro odpůrce těchto soutěží, že díky Štafetovému poháru se pohybové aktivity zúčastní několik tisíc dětí ve věku, kdy je sport může přitáhnout a působit jako správná prevence proti rizikovým projevům chování.