Aktuality

Štafetový pohár si začíná budovat na Domažlicku tradici

21. 4. 2016

Třetí ročník Štafetového poháru se už naplno rozběhl okresními koly. Na Domažlicku si již začíná budovat tradici. O tom, jak se letošní ročník, který se organizoval 19. dubna, povedl, nás poinformuje za organizátory Zdeněk Šilhánek.

Štafetový pohár si začíná budovat na Domažlicku tradici

Žáci se utkali na městském stadionu Střelnice v Domažlicích. „V letošním roce se přihlásilo 11 škol (vloni to bylo 8), což je téměř maximální počet možných, kteří se mohou zapojit. Potěšitelné je, že vzrostl počet škol, které mají pouze první stupeň tzv. národky,“ říká Zdeněk Šilhánek.

S radostí dále informuje, že všichni, kdo závod absolvují, jsou nadšení jeho atmosférou a napínavostí až do posledního rozběhu.

Štafetový pohár si stále buduje místo i mezi kantory. „Proto je nejtěžší přesvědčit školy, že je to dobrá soutěž a že si ji všichni užijí,“ hodnotí Šilhánek a dodává, že nejhezčí je radost dětí při vyhlášení, když přebírají medaile. „Každý pořadatel potom Ví, proč takové akce dělá.“

Organizátor ví, že děti rádi vymění výuku za pohybovou aktivitu. „Myslím, že děti si užívají dny, když nemusí sedět ve školních lavicích. Atmosféra závodu byla místy velice elektrizující,“ popisuje. Na atmosféru se můžete podívat ve fotogalerii závodů.

Vzkaz pro další účastníky a školy, které možná o účasti v letošním ročníku ještě jen přemýšlí, je prostý. „Školám bych chtěl vzkázat, ať se nebojí s dětmi jezdit na různé soutěže, jelikož to tmelí nejen kolektiv dětí, ale i zvyšuje odhodlanost školy udělat něco navíc, což děti a rodiče ocení. Dětem bych chtěl vzkázat, ať začnou sportovat či ať sportují. A rodičům? Ať své děti vedou ke sportu,“ uzavírá Zdeněk Šilhánek.

Do Štafetového poháru se školy stále můžou hlásit. Více o přihláškách se dočtete zde.