Aktuality

Štafetový pohár vyvrcholí ve Vlašimi

27. 5. 2019

Krajská kola Štafetového poháru jsou minulosti a ve středu 29. května nás čeká vyvrcholení v podobě celorepublikového finále, které tentokrát proběhne na atletickém stadionu ve Vlašimi. 

Do celorepublikového finále šestého ročníku Štafetového poháru se kvalifikovalo celkem patnáct týmů. Jedná se výhradně o vítěze krajských kol. Nejrychlejší součet časů mají atleti ze ZŠ Ing. M Plesingera v Neratovicích (8:28.34). K favoritům budou jistě patřit také reprezentanti Základní školy Chválenické v Plzni (8:28,64). Třetí nejrychlejší součet časů v rámci krajských kol pak zaznamenaly štafety ze ZŠ Zborovská v Táboře (8:33.92), což jsou vítězové celorepublikového finále z roku 2017. Nechybějí ani obhájci loňského triumfu ze ZŠ Školní v Uherském Hradišti.

Samotné finále však může mít úplně jiný průběh, jak už tomu u štafetových závodů bývá. Překvapit tak může každý z patnácti týmů, které se na startu představí. Na vše pak budou dohlížet patroni Štafetového poháru a členové naší úspěšné štafety na 4x400 metrů Patrik Šorm, Jan Tesař, Vít Müller a Michal Desenský.

Celorepublikové finále šestého ročníku Štafetového poháru odstartuje ve středu 29. května na atletickém stadionu ve Vlašimi v 11:00 slavnostním zahájením. Vše pak vyvrcholí v 13:45, kdy budou předány poháry.