Aktuality

Štafetový pohár vyvrcholí ve Vlašimi

27. 5. 2019

Krajská kola Štafetového poháru jsou minulosti a ve středu 29. května nás čeká vyvrcholení v podobě celorepublikového finále, které tentokrát proběhne na atletickém stadionu ve Vlašimi. 

Štafetový pohár vyvrcholí ve Vlašimi

Do celorepublikového finále šestého ročníku Štafetového poháru se kvalifikovalo celkem patnáct týmů. Jedná se výhradně o vítěze krajských kol. Nejrychlejší součet časů mají atleti ze ZŠ Ing. M Plesingera v Neratovicích (8:28.34). K favoritům budou jistě patřit také reprezentanti Základní školy Chválenické v Plzni (8:28,64). Třetí nejrychlejší součet časů v rámci krajských kol pak zaznamenaly štafety ze ZŠ Zborovská v Táboře (8:33.92), což jsou vítězové celorepublikového finále z roku 2017. Nechybějí ani obhájci loňského triumfu ze ZŠ Školní v Uherském Hradišti.

Samotné finále však může mít úplně jiný průběh, jak už tomu u štafetových závodů bývá. Překvapit tak může každý z patnácti týmů, které se na startu představí. Na vše pak budou dohlížet patroni Štafetového poháru a členové naší úspěšné štafety na 4x400 metrů Patrik Šorm, Jan Tesař, Vít Müller a Michal Desenský.

Celorepublikové finále šestého ročníku Štafetového poháru odstartuje ve středu 29. května na atletickém stadionu ve Vlašimi v 11:00 slavnostním zahájením. Vše pak vyvrcholí v 13:45, kdy budou předány poháry.