Aktuality

ZŠ Domažlice, Komenského 17 slaví vítězství v Plzeňském kraji

8. 5. 2014

autor Jiří Hostýnek

Krajské finále Štafetového poháru Plzeňského kraje základních škol se konalo v Klatovech 7. května 2014.

Přestože počasí nebylo úplně ideální a závody provázel v konci i déšť, děti si závody užívaly. O tom svědčily nejen transparenty škol na hrazení, ale i mohutné povzbuzování a velké ovace vítězům krajského poháru na tribuně atletického stadionu.

Štafetový závod zahájily štafety na 8x100m žactva 1.- 3. tříd, následované štafetami opět na 8x100 m žactva 4.-5. tříd. Štafety byly smíšené, vždy 4 chlapci a 4 dívky, pořadí v závodě si určily školy samy. Vyvrcholením byl závod na 8x200 m opět smíšených štafet, tentokrát nejlepších z 1.-5. tříd. Vítězem štafety 8 x 100m mladších žáků se stala ZŠ Komenského Domažlice, u staršího žactva na 8x100m pak ZŠ Hornická Tachov ve stejném čase doběhla však i štafeta ZŠ Tolstého Klatovy. Štafetu na 8x200m vyhrála pak opět ZŠ Komenského Domažlice. Časy všech třech štafet se sčítaly a celkovým vítězem se tak stala Základní škola Komenského Domažlice před ZŠ Hornická Tachov a ZŠ Tolstého Klatovy.

Vítězné družstvo dostalo krásný pohár a trička, první 3 školy v celkovém pořadí dále diplomy a medaile. Mezi jednotlivými závody štafet si děti užívaly rovněž atletiku, když si zábavnou formou mohly vyzkoušet základy různých atletických disciplín díky sadě nářadí dětské atletiky a za pomoci ochotných mladých trenérek Atletiky Klatovy. Celkově tak závody proběhly velmi dobře a mladí závodníci tak možná dostanou chuť se věnovat atletice i dále ve školních kroužcích či atletických oddílech.