Patroni

Patronky Štafetového poháru pro rok 2020 jsou členky reprezentační štafety 4 x 100 m ženy ve složení Klára Seidlová, Marcela Pírková, Nicol Bendová a Jana Slaninová.


Klára Seidlová

Klára Seidlová je v posledních několika letech naší nejlepší závodnicí v nejkratších sprintech. Její doménou je hlavně halová šedesátka, na které je držitelkou národního rekordu 7.23. Svěřenkyně trenéra Jakuba Uhra nás na této distanci reprezentovala na halovém mistrovství světa v Birminghamu 2018 i halových evropských šampionátech v Bělehradě 2017 a Glasgow 2019. Klára je také stabilní oporou reprezentační štafety na 4x100 metrů, se kterou startovala například na ME v Berlíně 2018 nebo na World Relays v Jokohamě. Ve své sbírce má například také bronz z mistrovství Evropy juniorů v Rieti 2013.

Marcela Pírková

Hlavní disciplínou Marcely Pírkové je dvoustovka. Jelikož je ale všestrannou sprinterkou, spoléhají na ni reprezentační štafety na 4x100 i 4x400 metrů. V posledních třech letech si můžeme jen těžko představit českou sestavu bez ní. Reprezentovala nás například na halovém mistrovství světa v Birminghamu 2018, na evropském šampionátu v Berlíně ve stejném roce nebo na World Relays v Jokohamě.Nikola Bendová

Nikola Bendová platí za jeden z největších sprinterských talentů posledních let. Na mistrovství Evropy do 17 let v Tbilisi 2016 si doběhla na dvoustovce pro bronz. Byla pravidelnou účastnicí velkých mládežnických šampionátů a má ve svém držení několik dorosteneckých a juniorských národních rekordů. V průběhu loňské sezóny byla finišmankou ženské reprezentační štafety na 4x100 metrů.


Jana Slaninová

Jana Slaninová by se dala považovat za štafetovou specialistku. Nejzkušenější členka reprezentační štafety má za sebou účast na mistrovství světa v Moskvě 2013, kde byla členkou sestavy na 4x400 metrů. Pro stejnou disciplínu byla nominována i na evropský šampionát v Barceloně 2010. Na mistrovství Evropy v Berlíně pak běžela štafetu na 4x100 metrů.