Patroni

Patroni Štafetového poháru 2020 jsou členové reprezentační štafety 4 x 400m mužů ve složení Patrik Šorm, Michal Desenský, Vít Müller a Jan Tesař.


Jan Tesař

Jan Tesař získal svou první velkou medaili na halovém mistrovství Evropy v Praze, kde vybojoval se svými kolegy bronz ve štafetě 4x400 m. Ve stejném roce se radoval z cenného kovu také v individuální disciplíně, když vystoupal na bronzový stupínek při univerziádě v korejském Kwangdžu. Na své medailové úspěchy navázal v sezóně 2017, kdy nejprve obhájil štafetový bronz na HME v Bělehradě a následně byl i členem bronzové štafety na univerziádě na Taiwanu. V českých historických tabulkách mu patří časem 45.73 druhé místo hned za Pavlem Maslákem.


Patrik Šorm

Patrik Šorm je v posledních třech letech stabilní oporou našich čtvrtkařských štafet. Nechyběl v sestavě, která si na halovém evropském šampionátu v Praze doběhla pro bronz a výrazně se podílel i na zisku stejného cenného kovu na HME v Bělehradě 2017. Individuálně se prosadil na mistrovství Evropy do 22 let v Tallinnu, kde skončil šestý.


Vít Müller

Vít Müller je suverénně nejmladším z patronů Štafetového poháru. V loňské sezóně se představil poprvé v mužské kategorii a hned se dostal do finále mistrovství Evropy do 22 let v Bydhošti, kde si doběhl pro osmé místo. Na univerziádě na Taiwanu se pak dočkal své první velké medaile, když byl členem bronzové štafety na 4x400 metrů.


Michal Desenský

Michal Desenský je stabilním členem reprezentační štafety na 4x400 metrů již od roku 2014. Od té doby se podílel na třech finálových účastech českého kvarteta na evropských šampionátech v Curychu, Amsterdamu a Berlíně. Zároveň je také spoludržitelem národního rekordu ve štafetě na 4x400 metrů. Nechyběl ani při pátém místě české sestavy na halovém mistrovství světa v Birminghamu 2018. Že je Michal skutečně štafetovým specialistou potvrzuje i fakt, že se v minulosti podílel i na úspěších české štafety na 4x100 metrů, se kterou například získal stříbro na mistrovství Evropy do 22 let v estonském Tallinnu.