Patroni

Patrony letošního ročníku vám představíme již brzy!

Patronkami Štafetového poháru pro rok 2022 jsou členky reprezentační štafety 4 x 400 m, která vybojovala zlato na mistrovství Evropy do 23 let v estonském Tallinnu. 


Lada Vondrová

Lada Vondrová je již několik let českou čtvrtkařskou jedničkou. V roce 2019 si doběhla na mistrovství Evropy do 23 let v Gävle pro stříbro. O dva roky později se stala v Tallinnu dokonce mistryní Evropy této kategorie a k tomu přidala druhé zlato se štafetou na 4x400 metrů. Lada je semifinalistkou olympijských her i světových šampionátů v hale i pod otevřeným nebem. Stříbro vybojovala i se smíšenou štafetou na Evropských hrách v Minsku v roce 2019. 

Barbora Malíková

Barbora Malíková vozí pravidelně medaile z mládežnických šampionátů. V kategorii dorostu se stala mistryní světa i Evropy. Zvítězila také na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Z mistrovství Evropy juniorů v Boras 2019 přivezla bronz a loni vystoupala po napínavém souboji s Ladou Vondrovou na stříbrný stupínek při ME do 23 let v Tallinnu, kde byla zároveň i finišmankou naší zlaté štafety. Byla také ve stříbrné štafetové sestavě na Evropských hrách v Minsku a reprezentovala Českou republiku na olympijských hrách v Tokiu. Nikoleta Jíchová

Nikoleta Jíchová se specializuje na čtvrtku překážek, na které si doběhla při mistrovství Evropy do 23 let v Tallinnu pro osmé místo. Ve zlaté štafetě pak běžela druhý úsek. Je také pátou ženou závodu na 400 metrů překážek na loňském mistrovství Evropy družstev v Kluži, kde běžela i štafetu na 4x400 metrů. V minulé sezóně také získala titul mistryně republiky na trati 400 metrů překážek. 


Barbora Veselá

Barbora Veselá měla ve zlaté štafetě na starosti třetí úsek. Podobně jako Nikoleta, se také ona věnuje čtvrtce překážek, na které v Tallinnu postoupila do semifinále. To se jí podařilo i o dva roky dříve na mistrovství Evropy juniorů v Boras. Na loňském mistrovství republiky ve Zlíně finišovala na čtvrtce překážek na stříbrné pozici za Nikoletou.