Aktuality

Finále Štafetového poháru v Jindřichově Hradci

10. 6. 2021

Ve středu 23. června se uskuteční celorepublikové finále osmého ročníku Štafetového poháru, jehož hostitelem bude Jindřichův Hradec.

Také osmý ročník Štafetového poháru byl výrazně ovlivněn omezeními a opatřeními týkajících se koronavirové krize, a tak se i letos, stejně jako tomu bylo u minulého ročníku, musela tato soutěž obejít bez okresních a krajských kol. Konat se tak bude pouze finálový závod, který by měl proběhnout na atletickém stadionu v Jindřichově Hradci.

Do finále by mělo nastoupit devět základních škol a startovní listina může být ještě o jedno účastnické místo rozšířena. Patrony osmého ročníku Štafetového poháru je reprezentační štafeta mužů na 4 x 100 metrů, která zaběhla před dvěma lety ve složení Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský národní rekord, který následně ještě vylepšila. Naši sprinteři tak v patronátu navazují na své kolegyně z ženské reprezentační štafety.

Loňské republikové finále ovládli žáci a žákyně ze základní školy v Neratovicích před ZŠ Chválenická v Plzni a ZŠ U Stadionu v Chrudim. Všichni tři medailisté nebudou chybět na startu ani letos.

Štafetový pohár se koná od roku 2014. Jedná se o soutěž, která je určena pro žáky prvního stupně základních škol. Závodí se ve dvou kategoriích. V té mladší jsou žáci 1. – 3. třídy. Ta starší zahrnuje žáky 4. a 5. tříd. Za každé družstvo může závodit maximálně 16 závodníků. Po čtyřech chlapcích a dívkách v každé kategorii. Závodí se ve třech štafetách (8 x 100 metrů 1. – 3. třída, 8 x 100 metrů 4. – 5. tříd, 8 x 200 metrů). Vítězí ta škola, která má nejlepší součet všech časů ze všech tří štafet.