Aktuality

Jak vypadal Štafetový pohár v Jihočeském kraji?

20. 4. 2018

Aktuálně máme za sebou v Jihočeském kraji čtyři okresní kola - Tábor, Strakonice, České Budějovice a Prachatice. Další tři nás ještě čekají. Z okresních kol nás informuje Bc. Monika Pincová, krajský manažer pro Jihočeský kraj.

Tábor (17. 4. 2018)

V Táboře se zúčastnilo okresního kola 13 škol. Celkem byly nasazeny 3 rozběhy 5-4-4. Atmosféra na stadionu byla skvělá, děti i učitelé fandili a podporovali se mezi sebou.

Při ranním příchodu na stadion (7:00) nás překvapila mlha, která byla tak hustá, že nebylo vidět do půlky stadionu. Naštěstí se do hodiny ukázalo čistě modré nebe a zářící slunce, které do startu první štafety vysušilo celou dráhu.

Všechny děti nastoupily na doplňkové disciplíny, což při účasti 13 škol byl pěkný závod, ale za tak velkou účast jsme byli moc rádi. Okresní kolo vyhrála štafeta, která před rokem vyhrála i republikové finále v Čáslavi 2017, tedy Tábor, ZŠ Zborovská.   Pořadatelka závodu, Lucie Šetelíková, měla vše naplánováno a připraveno výborně, už se spolu těšíme na krajské kolo.

Okresní kolo bylo takto zachyceno ve fotografiích.

České Budějovice (19. 4. 2018)

Okresního kola v Budějovicích se zúčastnilo celkem 10 škol. Původní počet byl 13, ale 2 školy se musely omluvit a 1 se nedostavila. Atmosféra byla obdobná jako v Táboře, počasí vyšlo nádherně a děti si užily pěkné atletické dopoledne.

Vítěznou školou se stala ZŠ Nerudova z Českých Budějovic, která si doběhla pro velice rychlý celkový čas 8:47 min. I tady se  všechny děti zapojily do  doplňkových disciplín - hodu medicinbalem a skoku dalekém/ z místa.  Pořadatelka měla vše dobře připravené a bylo zajištěno i měření kamerou.

Podívejte se na krásné záběry ze závodu.

Okresní kola ve Strakonicích a Prachaticích proběhla ve stejný termín jako v Táboře a ČB. Pořadatelka ze Strakonic vše zvládla v pořádku, pomocníků měla dostatek a závod též proběhl za krásného počasí. Učitelé si velmi chválili přesunutí kola na atletický stadion, protože doposud se konalo při ZŠ na ovále se štěrkem. I na Prachaticku se podařilo navýšit účast na 6 škol.