Aktuality

Okresní kola Štafetového poháru v plném proudu

28. 4. 2022

Devátý ročník Štafetového poháru odstartoval. Soutěž, která je určena pro žáky prvního stupně základních škol se poprvé od roku 2019 uskuteční v plném rozsahu. V letech 2020 a 2021 se kvůli covidovým opatřením proběhla pouze republiková finále.

Zájem o tuto soutěž ovšem rozhodně neopadl. Letos by se mělo uskutečnit celkem 76 okresních kol (například Praha má hned tři), kterých se zúčastní okolo 800 základních škol. Většina okresních kol už je minulostí. Pětašedesát z nich už zná své postupující do krajských finále. V průměru se pak každého okresního kola zúčastnilo 8 – 12 základních škol. Okresní kola vyvrcholí v průběhu příštího týdne.

Poté se zkompletují sestavy pro krajská kola, která jsou na programu od 13. května. Samotné celorepublikové finále se pak uskuteční 26. května a jeho hostitelem je Holešov. Tam už by neměly chybět ani patronky letošního ročníku, kterými jsou členky zlaté štafety na 4x400 metrů z loňského evropského šampionátu do 23 let v Tallinnu, které v této pozici vystřídaly své mužské kolegy z reprezentační štafety na 4x100 metrů.

Mezi tradičně silné účastníky této soutěže patří ZŠ Chválenická v Plzni, která si domů odvezla pohár v letech 2019 a 2021. Letos by tak měla prvenství obhajovat. Její dominanci v posledních letech narušila pouze ZŠ Školní v Neratovicích, jejíž štafety triumfovaly v sezóně 2020.