Aktuality

​Přihlaste se na ŠP a získejte štafetový kolík

4. 3. 2020

Sedmý ročník Štafetového poháru se nezadržitelně blíží. Přihlaste své družstvo do 15. března na webu www.stafetovypohar.cz a jako dárek získáte štafetový kolík.

​Přihlaste se na ŠP a získejte štafetový kolík

Štafetový pohár se koná od roku 2014 a od té doby zájem o tuto soutěž neustále stoupá. Loňského ročníku se zúčastnilo více než 600 základních škol. Ke 4. březnu 2020 bylo pro letošní ročník přihlášeno již 338 škol. Pokud přihlásíte své družstvo do 15. března, jako odměnu dostanete štafetový kolík.

Štafetový pohár je soutěž určená pro žáky prvního stupně základních škol. Závodí se ve dvou kategoriích. V té mladší jsou žáci 1. – 3. třídy. Ta starší zahrnuje žáky 4. a 5. třídu. Za každé družstvo může závodit maximálně 16 závodníků. Po čtyřech chlapcích a dívkách v každé kategorii. Závodí se ve třech štafetách (8x100 metrů 1. – 3. třída, 8x100 metrů 4. – 5. třída, 8x200 metrů). Na programu jsou také doplňkové disciplíny, kterými jsou skok z místa a hod medicinbalem.

Letošní ročník odstartuje okresními koly, která proběhnou do 30. dubna. Následovat budou krajská kola, která se uskuteční do 15. května. Do celorepublikového finále automaticky postupují vítězové každého krajského kola. Finálové klání proběhne stejně jako v loňském roce ve Vlašimi, a to v termínu 27. května.

Vítězi loňského ročníku se stali žáci ze ZŠ Chválenická v Plzni před ZŠ Zborovská v Táboře a ZŠ Campanus v Praze.

Patronkami sedmého ročníku Štafetového poháru jsou členky reprezentační štafety na 4x100 metrů. Klára Seidlová, Nikola Bendová, Marcela Pírková a Jana Slaninová.